Gaz Taşımacılığı

Güvenok Lojistik çatısı altında LPG sevkiyatında çalışan herkes sağlık, emniyet, çevre ve güvenlik performansı kurallarının devamlılığı açısından sorumluluk yüklenmiştir. Bu konulardaki başarımız, ticari başarımız ve şirketimizin devamlılığı açısından büyük önem arz etmektedir.

 

Amacımız Lojistik sektörü içerisinde lider bir kuruluş olmak ve Güvenok Lojistik markasını ülkemizin öncü markası ve kuruluşu haline getirmek, dünya standartlarında kaliteli hizmeti müşterilerimize daha ucuz ve uyguna sunmak, Lojistik hizmeti vermiş olduğumuz firmalar ile işbirliği içerisinde olup ortak çıkarlarımızı korumak ve geliştirmek temel amaçlarımız arasında bulunmaktadır.

 

Güvenok Lojistik, tam donanımlı ve dünya standartlarındaki 120 Adet LPG Otogaz dağıtım aracı ve 67 Adet LPG Tesisler Arası taşıma aracı ile 365 gün ve 7/24 saat aralıksız olarak Türkiye genelindeki 1727 aşkın AYGAZ’ın antlaşmalı olduğu Otogaz bayilerine ve AYGAZ tesislerine ikmal yapmaktadır. Tehlikeli madde yüklü olan bir aracı kullanmak herhangi farklı bir ağır vasıta aracı kullanmaktan daha fazla yükümlülük , sorumluluk, dikkat ve beceri gerektirmektedir.

 

Bundan dolayı Operasyonumuz Tecrübeli ve konusunda eğitimli uzman personeller ve KTO lar kontrolünde yapılmakta olup, filomuzda bulunan tüm araçlarımızda ADR sertifikalıdır. Ayrıca filomuzda görevli tüm KTO ların E+D Ehliyeti, SRC 5 belgesi, psikoteknik muayene raporu, LPG tanker operatörü belgesi sertifikası ve sağlık kontrollerinden geçirildikten sonra operasyona dahil olmaktadırlar. Bunun yanı sıra belli periyotlarda Tanker operatörlerimize ADR üzerine eğitimler ve düzenli olarak İSG eğitimleri düzenlenmektedir.

 

Bunun yanı sıra belli zamanlarda tüm KTO larımız şirket bünyemizde ya da profesyonel kuruluşlarca hazırlanan sürüş, araç teknik bilgi, güvenlik ve ürün bilgisi eğitimlerine tabi tutulmaktadırlar. Ayrıca ileri sürüş tekniği ve defansif sürüş tekniği eğitimleri de verilmektedir.

 

Bölge ofislerimiz ise bünyesinde bulundurdukları geniş araç parkı ve donanımı ile tüm tedarik zinciri talepleri için hizmete hazır durumdadır.

 

Tehlikeli madde taşımacılığı yapan araçlarımızın bakımlar ise yetkili servislerce yapılmakta ve en ufak eksikliğe izin verilmemektedir.

 

Tüm araçlarımız uydu takip sistemi 7/24 takip edilmektedir. Ayrıca araçlarımızın ve tanker operatörlerimizin, faaliyete uygunluğu, periyodik olarak gizli denetimler yapılmak sureti ile garanti altına alınmaktadır.

Karayolları Trafik Kanunu, Tehlikeli Maddelerin Karayolunda Taşınması Hakkındaki Yönetmelik, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun ilgili kanun ve yönetmelikleri uygulanmaktadır.

 

Güvenok Lojistik taşınılan tehlikeli madde ağırlığı açısından Türkiye’nin lider lojistik firmasıdır